Gazetki Sephora

Aktualna gazetka promocyjna

Aby zobaczyć wszystkie promocje

Sephora to francuska sieć sklepów mająca w ofercie perfumy i kosmetyki. Firma rozwija się prężnie już od 1969 roku, kiedy został otwarty pierwszy sklep w Paryżu. Od 1997 roku Sephora jest własnością koncernu LVMH. Obecnie w ponad 500 sklepach na całym świecie dostępne są perfumy dla kobiet i mężczyzn oraz akcesoria i kosmetyki do makijażu, pielęgnacji włosów i ciała oraz do kąpieli.

Misja firmy

Nazwa Sephora pochodzi od greckiego słowa sephos oznaczającego piękno. Misją firmy już od początku jej powstania, było prezentowanie definicji piękna poprzez starannie wyselekcjonowane kosmetyki oraz prezentowanie nowych na rynku produktów. Stało się to osiągalne, dzięki umożliwieniu klientom unikalnej formy zakupów, polegającej na bezpośrednim dotykaniu i testowaniu perfum przed ich zakupem.

Sephora na świecie

Sieć perfumerii Sephora jest jedną z największych w Europie. Jej sklepy można znaleźć nie tylko we Francji i w Polsce, ale także w Czechach, Grecji, Hiszpanii oraz w wielu innych państwach na tym kontynencie. Od 1998 roku firma jest obecna także w Stanach Zjednoczonych i stale poszerza swój zasięg – obecnie na tereny Azji. W sklepach Sephory w USA pracownicy noszą przypinkę w formie wrzosowego serduszka, która symbolizuje solidarność z osobami cierpiącymi na nowotwór. Od 2017 roku firma inicjuje program Odważne Piękno w Obliczu Raka i udziela bezpłatnych porad w zakresie pielęgnacji i makijażu osobom z nowotworem.

Oferta firmy

Sephora posiada w swojej ofercie produkty aż 186 marek. Są to kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji i makijażu oraz perfumy. W asortymencie firmy znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Francuska firma oferuje produkty od przodujących światowych producentów, takich jak Chanel, Hugo Boss, Dior, Kenzo, Guerlain czy Lancóme. Sephora wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, umożliwia pobranie darmowych próbek perfum (również znanych marek). W ofercie firmy można znaleźć też naturalne kosmetyki, których jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Wśród tych produktów są kosmetyki od Pat&Rub, Kora Organics oraz od Mirandy Kerr.

Sieć Handlowa Roku

W 2018 roku podczas kongresu World Retail Congress Sephora otrzymała prestiżową nagrodę i zdobyła tytuł Sieci Handlowej Roku. Wyróżnienie to było efektem prężnego rozwoju firmy w ostatnim dziesięcioleciu i konsekwentnego bazowania na modelu marki, który powstał we Francji w latach 60. Pomimo szacunku do tradycji, Sephora doskonale radzi sobie ze zmianami w branży obecnymi na całym świecie.